Про проєкт

З 2012 року розпочато практичні роботи з реалізації науково-дослідницького проекту дослідження унікального виробничого центру пызньоримського часу поблизу с. Комарів (Чернівецька обл., Україна).

Метою Проекту є продовження наукового дослідження унікальної факторії з виробництва скла біля с. Комарів, введення в науковий обіг отриманих матеріалів та матеріалів розкопок попередніх років, музеєфікація решток виробничої та житлової діяльності на місці пам’ятки, популяризація серед населення України знань про стародавню культуру.

Проект став результатом спільних дій відділу археології ранніх слов’ян та Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.

З 2014 року роботи проводяться в рамках українсько-німецького проекту “Комарів – центр виробництва скла в Барбарікумі” (Komariv – Eine Glasproduktionsstätte im Barbaricum).

Спільний науково-дослідницький проект був започаткований у квітні 2014 року Інститутом археології НАН України (Рятівна археологічна служба та Відділ археології ранніх слов’ян та регіональних польових досліджень, Київ-Львів) та Вільним Університетом (дослідницька група A-6 Центру передових наукових досліджень TOPOI, м. Берлін).

В 2017 р. укладено міжнародний договір між Інститутом археології НАН України (відділ археології ранніх слов’ян та НДЦ «Рятівна археологічна Служба», Київ-Львів) та Інститутом старожитностей ім. Генріха Шлімана університету Ростока (кафедра пра- та ранньої історії, Німеччина).

Запрошуємо до співробітництва всіх, хто цікавиться цією темою.

Будемо також вдячні за Ваші побажання та зауваження.

Зміст
проекту
Історична
довідка
Історія
дослідження
Літопис
експедиції
Наші
публікації
Учасники
проекту