Археологія Дністра: пам’ятки палеоліту та римського часу

11
01
2016

Шановні колеги, друзі та всі, хто цікавиться давньою історією України!

15 січня 2016 р. о 14-00 у Археологічному музеї ІА НАНУ відкривається виставка «Археологія Дністра: пам’ятки палеоліту та римського часу (дослідження 2012-2015 рр.)». Виставка презентує матеріали розкопок останніх років унікальних пам’яток доби палеоліту та пізньоримського часу біля сіл Непоротове та Комарів (Чернівецька обл.).

Непоротове (Сокирянський р-н). Багатошарова палеолітична стоянка Непоротове-7 є сьогодні однією з найдавніших пам’яток цього регіону. Вже зараз можна упевнено говорити про те, що людина вперше з’явилась на берегах Дністра більше 200 тис. років тому. У технологічному плані йдеться про досить ранній прояв левалуазької індустрії на європейському континенті.

Комарів (Кельменецький р-н). Унікальна археологічна пам’ятка із залишками виробництва скла 3-4ст.н.е. Ця виробнича факторія знаходиться далеко за межами провінцій Римської імперії. Серед варварських старожитностей Європи римського часу аналогічних пам’яток немає. До недавнього часу вважалось, що всі скляні вироби, які знайдені на варварських пам’ятках Європи, були імпортом з Імперії. Дослідження комарівської майстерні дозволяють це твердження переглянути.

Дякуємо за допомогу в організації виставки компанії UCL (Українська комп`ютерна лабораторія) та особисто її директору – Мількову Ігорю Сергійовичу.